PE15A1048
Mfr.Part #
PE15A1048
Manufacturer
Pasternack
Package/Case
Datasheet
PE15A1048
Description
LNA 2DB NF 10MHZ TO 800MHZ SMA
Stock
6
Manufacturer :
Pasternack
Product Category :
RF Amplifiers
Current - Supply :
100mA
Frequency :
10MHz ~ 800MHz
Gain :
42dB
Mounting Type :
Noise Figure :
2dB
P1dB :
17dBm
Package / Case :
Module, SMA Connectors
Product Status :
Active
RF Type :
General Purpose
Supplier Device Package :
Module
Test Frequency :
10MHz ~ 800MHz
Voltage - Supply :
10V ~ 15V